• Yazı Boyutu:
  • A+
  • A-

2016 EKPSS başvuruları başladı

Tarih: 25 Şub 2016
(58). kez Okundu
2016 EKPSS başvuruları başladı

Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (EKPSS) başvurular, 9 Mart’a kadar sürecek. Sınav ise 24 Nisan’da 81 il merkezinde uygulanacak.

2016-EKPSS sınavına girmesi gereken adaylar için başvuru süresi 23 Şubat’ta başladı. Sadece kuraya katılacak adayların başvurularını 3-16 Mayıs arasında yapmaları gerekiyor. 2016-EKPSS’ye ortaöğretim kurumlarından, yükseköğretim ön lisans-lisans programlarından mezun olan veya EKPSS’nin geçerlik süresi içinde mezun olabilecek durumda olan engelli adaylar başvurabiliyor. Birden fazla öğrenim düzeyinden mezun olan adayların mezun oldukları en üst düzeyden EKPSS’ye başvurmaları gerekiyor.

Kuraya ise ilkokul-ortaokul-ilköğretim ile özel eğitim iş uygulama merkezi veya okulu mezunu olan veya EKPSS’nin geçerlik süresi içinde mezun olabilecek durumda olan engelli adaylar başvurabilecek. Bu adaylar sınava girmeyecek, sadece kuraya katılmak için başvuru yapabilecekler.

Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi (Okulu) Öğrenim Belgesi’ne sahip olanlar, Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi (Okulu) Eğitim Programı ile İş Okulu Eğitim Programı belgesine sahip olanlar, ortaöğretim düzeyinde 2016-EKPSS’ye başvuruda bulunabilirler. Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi (Okulu) Öğrenim Belgesi’ne sahip olanlar da 2016- Kura’ya katılabiliyor.

Adaylar, başvuru işlemi için ÖSYM başvuru merkezine gitmeden önce, aday ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğü (varsa ilçe) görevlisi tarafından imzalanmış ön kabul ve taahhüt beyanı belgesini edinmeleri gerekiyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğü’nden ön kabul ve taahhüt beyanı belgesini edinmeyen adayların ÖSYM başvuru merkezlerince başvuruları alınmayacak.

Ortaöğretim Kurumu (Okulu) Müdürlükleri ve ÖSYM SınavKoordinatörlükleri, EKPSS’de ÖSYM başvuru merkezi olarak görev yapacak.

Sınava ilişkin ayrıntılı bilgilerin yer aldığı kılavuza ulaşmak için tıklayınız
(*)
(*)
Yorumunuz: (*)

Yorumlar

Yazan : İMRAN ÇELİK | Tarih : 01, Mar, 2016 / 19:40

ben imran çelik özürlü memur kura nezaman başlayacak nezaman tercihi yapılacak nezaman başvuru yapacağiz ne yapılmassı negerekir şartlar nedir haber veriniz 05365163195 arayyınız haber veriniz ilkokullu kura başvuru


Yazan : İMRAN ÇELİK | Tarih : 01, Mar, 2016 / 19:45

BEN İMRAN ÇELİK İLKOKULLU KURA ÇEKİMİ SONUÇLARIN NEZAMAN BAŞLAYACAK ŞARTLAR NEDİR ÖZÜRLÜ MEMURLUK KURA NOTERLİ NEZAMAN BAŞLAYACAK NEZAMAN TERCİHİ AÇİKLANACAK HABER BEKLERİZ 05365163195