• Yazı Boyutu:
  • A+
  • A-

Anne-babasının terk ettiği 4 çocuğa engelli amcaları bakıyor

Tarih: 23 Şub 2013
(89). kez Okundu
Anne-babasının terk ettiği 4 çocuğa engelli amcaları bakıyor

Şiddetli geçimsizlik nedeni ile anlaşamayıp ayrılan Önder Kasak ile Aslı Kasak’ın 4 çocuğuna bakan amca Murat Kasak, yardım beklediğini söyledi.

 

Muş’un Hasköy ilçesine bağlı Düzkışla beldesinde yaşayan Önder Kasak ile Aslı Kasak şiddetli geçimsizlik nedeni ile ayrıldılar. Aslı Kasak babası tarafından memleketine götürülürken, Önder Kasak ise 4 çocuğunu annesi ile kardeşine bırakıp İstanbul’a gitti. Önder Kasak’ın kardeşi Murat Kasak 2 aydan beri Yağmur (8), Songül (7), Sinem (6) ve Hiranur (2) isimli 4 çocuğa baktığını kaydederek, maddi durumunun kötü olmasından dolayı devletten yardım beklediğini vurguladı.

 

Kasak, “Yengem ile ağabeyim sürekli tartışıyorlardı. Ağabeyim fakir olduğu için yengem onu terk etti. Yengemin babası gelip kızını evine götürdü. 2 aydan beri bu çocuklara ben bakıyorum. Ben kendim de özürlüyüm, 3 ayda bir özürlü maaşı alıyorum. Bu para bana bile yetmiyor. Benim oğlum da hasta, annem de hastadır. Annemin birçok hastalığı var. Bu çocuklara bakabilmem için yardım edilmesini istiyorum.” dedi.

 

Annesi ile babasının kendilerini terk ettiğini söyleyen Yağmur Kasak, amcasının evinde kaldıklarını ifade etti. Yağmur Kasak, “Amcam bize bakamıyor. Benim nenem de çok hasta, her zaman ilaç kullanıyor. Hasta olduğu için bize de bakamıyor.” diye konuştu. Babası ile annesinin sürekli kavga ettiğini anlatan Kasak, “Babam fakir olduğu için annem sürekli kavga ediyordu. Daha sonra babamı bırakıp gitti. Babam da dayanamadığı için bizleri nenemin yanına bırakıp gitti.” dedi.
(*)
(*)
Yorumunuz: (*)