• Yazı Boyutu:
  • A+
  • A-

Aşk engel tanımadı

Tarih: 29 May 2017
(21). kez Okundu
Aşk engel tanımadı

BUCA Belediyesi Engelli Badminton Takımı’nın başarılı oyuncuları Elif Kaplan ve Mesut Tali’nin takım arkadaşlıkları hayat arkadaşlığına uzandı. Engelli Badminton Takımı’nın kazandığı ulusal başarılarda önemli rol oynayan çift, takımda başlayan aşklarını nikahla taçlandırdı.

Elif Kaplan(42), bebekliğinde geçirdiği çocuk felci sonrası, Mesut Tali (49) ise 14 yaşında geçirdiği rahatsızlık sırasında uygulanan yanlış tedavi nedeniyle bedensel engelli olup, tekerlekli sandalyeye bağlı kaldı. Yaşadıkları talihsizlikler sonrasında hayata küsen Elif Kaplan ile Mesut Tali, yıllarca evlerinden çıkmadı. İkisinin de hayatları Buca Belediyesi’nin Engelli Merkezi’ndeki kurslarıyla değişti. Şirinyer’deki Engelli Merkezi’ndeki kurslara devam ederken, Buca Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü bünyesinde kurulan engelli badminton takımından haberdar olan çiftin yolları burada kesişti. Üç yıl önce kurulan Badminton takımının birer oyuncusu olan Elif ve Mesut’un aşkları da uzun antrenmanlar sırasında filizlendi. Takımlarıyla birlikte Türkiye üçüncülüğüne imza atan çift, engelleri aşarak, aşklarını da nikahla taçlandırdı. Çift danlarını da tekerlekli sandalye ile yaptı.

Yaşadıkları zorlu zamanları ve bugün geldikleri noktayı anlatan Elif Kaplan, “30 yıl ömrüm evde geçti. Engelliler Merkezi’nde düzenlenen faaliyetlere katılarak dışarı çıktım. Engelleri aştığım gibi badminton sporuyla hem madalyaları hem de aşkı buldum. Hayata yeniden doğmuş gibiyim. Sağlıklı insandan hiçbir farkım yok. Çok mutluyum” dedi.

35 yıldır engelli yaşam sürdüğünü anlatan Mesut Tali ise tüm engelli bireylere örnek olabilecek yaşamını ve aşkın engel tanımadığını şu sözlerle aktardı:

“26 yıl sokağa hiç çıkmadım. Son 8.5 yıldır engelleri yok sayıp sokaklardayım. Geç kalmış gibiydim ama 8.5 yıla o kadar çok şey sığdırdım ki. Buca Belediyesi’nin kurslarında tekerlekli sandalye sporları yaptım. Basketbol, tenis ve badminton. Birçok kişinin gezemediği yerleri belediye sayesinde gezip, görüyoruz. Hiçbir engelli evde kalmasın. Onu yapamam, bunu yapamam demesin. Çünkü her şeyi yapabilirsiniz. Hatta aşkı bile. Aşk bile engel tanımıyor. İsterse tekerlekli olsun hiç fark etmiyor.”

Tüm engellere inat, el ele vererek yepyeni bir hayata adım atan Elif- Mesut çifti düğünlerinde yaptıkları dans ve neşeleriyle tüm misafirlere ‘Aşk engel tanımaz’ dedirtti. Çiftin mutluluğuna takım arkadaşları ve Buca Belediyespor yöneticileri de eşlik etti. Tali çifti yeni yaşamlarının ilk saatlerinde sevenleriyle birlikte doyasıya eğlendi.
(*)
(*)
Yorumunuz: (*)