• Yazı Boyutu:
  • A+
  • A-

Asya: Engelliye sorunsuz hizmet veriyoruz

Tarih: 26 Tem 2017
(22). kez Okundu
Asya: Engelliye sorunsuz hizmet veriyoruz

Belediye Başkanı Feyat Asya, hazırlanan projelerde engellilerin hassasiyetlerini göz önünde bulundurduklarını ve sorunsuz bir hizmet almalarını sağladıklarını belirtti.
Daha önce hükümet konağı olarak kullanılan ve belediye tarafından restore edilen tarihi bina, belediye ek hizmet binası olarak kullanılmaya başlandığını hatırlatan Belediye Başkanı Feyat Asya, engellilerin sıkıntı yaşamaması için binada bir takım düzenlemeler yapıldığına bildirdi. Başkanlık makamının bulunduğu binanın merdivenlerine engellilerin yararlanması için raylı sistemli asansör yaptırıldığını anlatan Asya, şunları söyledi:
“Bugüne kadar yaptığımız birçok düzenleme ve çalışma ile engelli kardeşlerimizin hayatlarına dokunduk. Daha önce Öğretmenevi güzergahında yaptığımız umumi WC’de hizmete sunduğumuz engelli asansörü vatandaşlarımız tarafından beğeni topladı. Restore ettiğimiz ek hizmet binamızda da engelli kardeşlerimizi unutmadık. Belediye hizmetlerinden rahat bir şekilde faydalanabilmeleri için ray sistemli engelli asansörü kurduk. Bugün engelli kardeşlerimizin bu sistemi kullanarak hizmet alabilmelerini görmek bizleri ziyadesi ile memnun ediyor. Engelli vatandaşlarımızın sorunlarına sahip çıkmak, doğru ve kalıcı çözümler üretmek, onların yaşama sevincini yitirmeden mutlu bir yaşam sürmeleri için çaba göstermek, devlet ve toplum olarak en önemli sorumluluklarımızdan biridir.”
(*)
(*)
Yorumunuz: (*)