• Yazı Boyutu:
  • A+
  • A-

Edirne’de vandallar engellileri mağdur etti

Tarih: 03 Şub 2016
(7). kez Okundu
Edirne’de vandallar engellileri mağdur etti

Edirne’de engellilerin akülü arabalarını şarj etmeleri için kurulan istasyonun ekran camı kırılıp, kabloları kopartılarak kullanılmaz hale getirildi. Edirne Belediyesi, şüphelilerin yakalanması için savcığa başvururken, polis istasyon çevresindeki işyerlerinin güvenlik kamerası görüntülerini incelemeye aldı.

Edirne Belediyesi 3 Aralık Dünya Özürlüler Günü’nde kentin 4 ayrı noktasına engelli vatandaşların kullandığı akülü arabalarını şarj etmesi için şarj istasyonu kurdu. Ancak istasyonların açılmasından bir süre sonra iki tanesi kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından kullanılmaz hale getirildi. Vatandaşın ihbarı üzerine olay yerine gelen polis çevrediki işyeri güvenlik kamerelarını incelemeye aldı.

‘BUNU NEDEN YAPTILAR’

Edirne Barutluk Mahallesi’nde oturan ve geçimini akülü arabasıyla çekirdek satarak sağlayan 56 yaşındaki evli 1 çocuk babası engelli Sadullah Merabaşı aracını şarj edemeden istasyondan ayrıldı. Ailesinin geçimini kentte çekirdek satarak kazandığını, istasyonların kurulmasından sonra daha fazla dolaşıp daha çok satış yaparak gelirini arttırtığını söyleyen Merabaşı, “İstasyonda aracımı şarj edemediğim için eve erkenden geri dönmek zorunda kaldım. Bunu kim neden yaptı anlamıyorum. Biz engellilere yeterince engel varken birde böyle istasyonlarımıza saldırmalarını kınıyorum” dedi. Belediye ekipleri saldırıdan zarar gören istasyonları onarımı için çalışma başlattı.

56b0b31667b0a96458302701
(*)
(*)
Yorumunuz: (*)