• Yazı Boyutu:
  • A+
  • A-

Ege Üniversitesi yanlış tedaviyi kabul etti

Tarih: 11 Ara 2014
(59). kez Okundu
Ege Üniversitesi yanlış tedaviyi kabul etti

astane, 10 kat fazla dozda ilaç verildiği için ölen 16 aylık Zeynep’e yanlış tedavi uygulandığını kabul etti. İlacı veren hemşire hakkında soruşturma başlatıldığını açıkladı

Skandal olay İzmir’de yaşandı. Ege Üniversitesi Hastanesi’nde ameliyat olduktan sonra kanında pıhtı oluşan Denizlili Hatice ve Gültekin Mustak çiftinin 16 aylık kızları Zeynep Sevil’e nöbetçi hemşire G. Ç, tarafından yanlışlıkla 0,7 dizyem yerine 7 dizyem kan sulandırıcı iğne yapıldı. Bunun ardından fenalaşarak kan kusmaya başlayan minik Zeynep, birkaç gün sonra kalp durması sonucu öldü.
lezbiyen porno
FATURA HEMŞİREYE KESiLDi

Zeynep’in ailesi hastaneden 1 buçuk milyon liralık tazminat talep etti. Talebi reddeden hastane, aileye itiraf dolu bir yazıyla cevap verdi. Hastane yazıda, “Hastaya hemşire G.Ç. tarafından 10 kat fazla dozda iğne yapılmıştır. Hasta bu yüzden ölmüştür. Hemşire hakkında disiplin ve ceza soruşturmaları açılmıştır. Konu yargılama gerektiriyor. Bu yüzden tazminat ödememiz mümkün değildir”?ifadelerini kullandı.

ENGEL OLMAK iSTEDi AMA…

Hemşire G.Ç, Zeynep’e aşırı dozda iğneyi 6 Eylül’de vurdu. Kızına sadece bir su damlası şeklinde yapılan ilacın bu kez normalinden çok daha fazla olduğunu fark eden baba Gültekin Mustak, hemşirenin elini tutarak “Hata yapıyorsunuz, bu kadar çok vurulmuyordu” dedi. Buna rağmen babanın uyarısını dikkate almayan hemşire G.Ç. ‘Hayır babası doğrusu bu’ yanıtını vererek iğneyi vurdu. İğnenin ardından minik Zeynep, günlerce kan kustuktan sonra kalbinin durması sonucu hayatını kaybetti.

ŞEYDA BURCU İKİZ

bugün
(*)
(*)
Yorumunuz: (*)