• Yazı Boyutu:
  • A+
  • A-

EKPSS 2015 kadroları için basın toplantısı

Tarih: 04 Kas 2014
(237). kez Okundu
EKPSS 2015 kadroları için basın toplantısı

EKPSS 2015 kadroları yüksek olması için Çankaya Köşkü önünde basın toplantısı yapıldı.

EKPSS 2015 kadrolarının yüksek olması için, sosyal medyadan haftalarca toplanma çağrısı yapan Murat Kıvanç ve bu harekete destek veren bir grup engelli, Cumhurbaşkanlığı Çankaya Köşkü önünde toplandı ve basın açıklaması yaptı. Gelişmeleri, bu organizasyona öncülük eden Murat Kıvanç’ın ağzından aktarıyoruz:
porno filimleri
Basın açıklaması sonunda Cumhurbaşkanı Danışmanı ve Cumhurbaşkanı Özel Kalem Müdürü bizimle konuyu daha sağlıklı görüşmek için köşke davet ettiler. 1,5 -2 saate yakın EKPSS 2015 atama ve kadroları konulu pazarlık yapılma aşamasında 10 arkadaşla masaya oturduk. Sizlerle istişare ettiğimiz taleplerimizi detaylıca kendilerine aktardık. Bizi can kulağıyla dinlediler ve not aldılar.

EKPSS kadroları ile ilgili 1 ay içinde, en geç 3 Aralık Dünya Engelliler Gününe kadar kamuoyu bilgilendirilmeli talebinde bulunduk. Aksi halde Cumhurbaşkanlığı önünde açlık grevine gireriz uyarısında bulunduk. EKPSS 2015 atamalarının 30 Ocak 2015 tarihine alınması talebinde bulunduk. Bunun mümkün olabileceğini belirttiler.

Konu ile ilgileneceklerine dair söz verdiler. Yapılan görüşme ve gösterilen ilgiden dolayı samimiyetleri konusunda ikna olduk. Görüşme bitiminde, yetkililer nezaket gösterip bizi uğurladılar, bir araç tahsis ederek Devlet Personel Başkanlığı önüne ulaşımımızı sağladılar.

Görüşme sonrası Engelliler Konfederasyonu Başkanı Turhan İçli ile istişarede bulunduk. Kendisi bize destek verdi. Hareketimizin uygun olduğunu ve gerekli mesajın yetkililere usulünce iletildiği konusunda hemfikir olduk.

Günlerdir, haftalardır ’25 bin kadro doldurulsun’ diye çaba gösteren, bizimle yola çıkacaklarını söyleyen, 3 Kasım yapılacak basın toplantısı iznini birlikte aldığımız bazı arkadaşlar, bu hareketimize katılmamışlardır. Bu davranışları bizleri çok üzmüştür. Bunun yanı sıra, haftalarca çağrıda bulunmamıza rağmen katılımın bu denli az olması bizi üzen diğer bir neden. Bu sadece 3-5 engelli için değil, atama bekleyen 120 bin engellinin ekmek davasıdır. 120 bin engelli atama beklerken, yaklaşık 25 bin boş kadro varken, her EKPSS alımında 3 bin kadro ayrılması bizi bu hareketi gerçekleştirmeye yöneltmiştir. 25 bin kadro hakkımız ve 2015’te bu boş kadronun büyük bölümünün doldurulması için çaba göstereceğiz. Bu ekmek davası hepimizin davasıdır.

Eğer engelliler için bir şey yapılacaksa birlik olmalıyız ve birlikte hareket etmeliyiz. Her kafadan ses çıkıyormuş gibi ayrı ayrı çaba gösterilmesi, bu çabalarımızı kötü etkileyecektir.
(*)
(*)
Yorumunuz: (*)

Yorumlar

Yazan : burhan efe aslan | Tarih : 26, Kas, 2014 / 13:43

Para değil , rahatlık değil , iş istiyoruz bu memlekete faydalı olalım istiyoruz….iş istemek veya çalışmak ayıpmı?iş istiyoruz bu kadar gururlu ve onurluyuz…