• Yazı Boyutu:
  • A+
  • A-

EKPSS başvuruları başladı

Tarih: 03 May 2016
(16). kez Okundu
EKPSS başvuruları başladı

2016 EKPSS için başlayan başvurular 16 Mayıs’a kadar sürecek. EKPSS/kuraya en az yüzde 40 ve üzerinde engelli adaylar başvurabiliyor. Sağlık kurulu raporlarında yüzde 40’tan daha az engelli olduğu belirtilenler, EKPSS ve kuraya katılamıyor.

‘Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik’ uyarınca kura usulüyle yapılacak yerleştirmeler için adaylardan başvurular 3-16 Mayıs arasında alınacak. Kuraya; ilkokul-ortaokul-ilköğretim-özel eğitim iş uygulama merkezi veya okulu mezunu ile bu okullardan yerleştirme işlemlerine son başvuru tarihi itibarıyla mezun olabilecek durumda olan engelli adaylar başvurabiliyor. 2016-EKPSS’de sınava giren adaylar ise, 2016-Kuraya başvuramıyor. Başvuru koşullarından herhangi birine durumunun uymadığı tespit edilen adaylar, kuraya alınmış olsalar bile kura sonucu ile elde ettikleri hiçbir haktan yararlanamıyor.

EKPSS/kuraya başvuru işlemini yapan adaylar, kılavuzun son sayfasında belirtilen bankalardan birine veya ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan ‘Ödemeler’ alanından başvuru ücretini yatırabilir. Bankaya giderek ücret yatırmak isteyen adayların banka görevlisine başvuruda bildirdikleri T.C. kimlik numarasını ve sınav-kura başvuru ücretini yatıracağını belirtmesi, bankadan alınan dekont üzerindeki T.C. kimlik numarası, adı, soyadı ve sınav adı bilgisini kontrol etmeleri ve dekontu saklamaları gerekiyor. Adaylar isterlerse banka şubelerine gitmeden internet bankacılığı aracılığıyla da bankaya ücret yatırabilirler.

Kılavuza ulaşmak için tıklayınız
(*)
(*)
Yorumunuz: (*)