• Yazı Boyutu:
  • A+
  • A-

Engel tanımayan bir sevgi ve dostluk hikayesi: Santiago Fretes

Tarih: 01 Haz 2016
(23). kez Okundu
Engel tanımayan bir sevgi ve dostluk hikayesi: Santiago Fretes

Hepimiz bir sanatçıya, bir sporcuya ya da birilerine hayranlık duyabiliyor onun için stadyumlara, konser alanlarına koşturabiliyoruz. Küçük Santiago ise bunun bir adım ötesine geçiyor..

Arjantin’de, maç izlemek isteyen arkadaşına koltuk değneğini veren engelli bir çocuğun fotoğrafı sosyal medyada büyük ilgi görünce, bu karenin kahramanının hayat hikayesi gündeme oturdu. Arjantin ligi ekiplerinden Racing ve Temperley takımları arasında oynanan maçı seyretmek için Racing Club stadına giden iki küçük taraftarın geçtiğimiz hafta objektiflere yansıyan bu hali herkesi duygulandırdı.

5747f60f67b0a9720087e64f

Futbolcuları görmelerine engel olan yaklaşık iki metre yüksekliğindeki brandayı aşmak için tek bacağı olmayan çocuk, koltuk değneklerinden birini arkadaşıyla paylaşması çok özel bir sevgi ve dostluk mesajı verdi. Küçük Santiago’nun hayranı olduğu futbolcu Milito’yu izleme sevdası böyle bir karenin ortaya çıkmasına yol açmıştı.

Görüntünün yayılmasından sonra konu basının da ilgisini çekti ve Diego Milito hayranı 10 yaşındaki Santiago Fretes brandanın üzerinden seyretmeye çalıştığı futbolcularla buluştu. Doğuştan bir bacağı olmayan Fretes o anları ‘Milito’yu izliyordum ve arkadaşım duvara yetişemiyordu, görmek için zıplıyordu. Bu yüzden fazladan koltuk değneğimi ona ödünç verdim ki o da çıksın. Ben her zaman böyle çıkıyorum’ sözleriyle anlattı.
Fretes, biraz zamanlar Inter’de de forma giyen yıldız futbolcu hakkındaki hayranlığını ise ‘Benim büyük idolüm o, her yaptığını seviyorum. Milito’yu izlemek için hep bu yöntemi kullanıyorum’ sözleriyle dile getirdi.

Küçük Santiago’nun büyük ilgi gören hayat hikayesi onun başka görüntülerinin de sosyal medyada paylaşılmaya başlamasını sağladı ve bu futbol aşığı minik bir anda Arjantin’deki futbol aşkının adeta sembolü oldu…
(*)
(*)
Yorumunuz: (*)