• Yazı Boyutu:
  • A+
  • A-

Engelli arkadaşları için 200 kilogram mavi kapak topladılar

Tarih: 24 Şub 2013
(52). kez Okundu
Engelli arkadaşları için 200 kilogram mavi kapak topladılar

Yozgat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi’nin bir süre önce başlattığı Mavi Kapak Projesi kapsamında toplanan 200 kilogram mavi kapak, yetkililer tarafından Yozgat Engelliler Derneği’ne teslim edildi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Oğuzhan Güneşer yaptığı açıklamada, başta gençler olmak üzere toplumun tamamına yönelik etkinlikler düzenlediklerini belirtti. Güneşer, “Gençlik Merkezi’ne gelen çocuklarımız kitapları getiriyorlar biz de köprü vazifesi olarak köy okullarına teslim ediyoruz. Bu sayede çocuklarımızın da iyilik yapma bilincinin oluşmasına katkı sağlıyoruz. Bu tür etkinlikler toplumumuzun daha bilinçli hale gelmesini ve özellikle gençlerimizin birlilerine karşı sorumluluk bilincinin artmasını sağlıyor. Biz sürekli gerek gençlik merkezi müdürümüz ve diğer ekibimizle gençlerimize yönelik daha güzel ne gibi faaliyetlerde bulunuruz, bunun arayışı içerisindeyiz.” dedi.

Güneşer, Gençlik Merkezi olarak daha önce başlatılan Mavi Kapak Projesi’yle 200 kilogram mavi kapağı Yozgat Engeliler Derneği Başkanı Hamide Taşarslan’a teslim ettiklerini ifade etti.

Güneşer, “Gençlik Merkezimize gelen çocuklarımız son derece duyarlı bir davranış sergileyerek engelli kardeşlerimize yönelik mavi kapak kampanyası başlattılar. Kampanya kapsamında da 200 kilogram mavi kapak topladılar. Biz de toplanan bu kapakları inşallah engelli kardeşlerimize bir nebze olsun yardımımız dokunsun diye Hamide Hanım’a teslim ettik. Bu tür kampanyalarımız bundan sonra da devam edecek. ” diye konuştu.

Yozgat Engelliler Derneği Başkanı Hamide Taşaslan ise engellilere yönelik böyle bir etkinlik düzenledikleri için Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Oğuzhan Güneşer ve Gençlik Merkezi Müdürü Ali Sapmaz’a teşekkür etti. Taşaslan, Engelliler Haftası’nda Gençlik Merkezi ile ortaklaşa düzenleyecekleri bir programda alınacak tekerlekli sandalyeleri birlikte sahiplerine vereceklerini ifade etti.

 
(*)
(*)
Yorumunuz: (*)