• Yazı Boyutu:
  • A+
  • A-

Engelli kişi otopark mücadelesini Meclis’e taşıdı

Tarih: 13 Eki 2014
(179). kez Okundu
Engelli kişi otopark mücadelesini Meclis’e taşıdı

Engelli bir vatandaş, hastane otoparklarında engelliler için daha fazla yer ayrılması ve tüm otoparkların ücretsiz hale getirilmesi talebiyle Meclis’e başvurdu.

hardcore porno
Ankara’da yaşayan Mustafa Engin adlı vatandaş, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yaşadığı otopark sorunu Meclis’e taşıyarak, hastane otoparkında engellilere daha fazla yer ayrılması ve otoparkların ücretsiz hale getirilmesi konusunda TBMM Dilekçe Komisyonu’ndan talepte bulundu.

Konuyu görüşen komisyon, Gazi Üniversitesi’nden cevap istedi. Üniversiteden komisyona gönderilen cevapta, hastane otoparkında engelliler için yer ayrıldığı ifade edildi. Hastanenin özel otopark işletmediği belirtilen cevapta, ücretli otoparkın Tıp Fakültesi Hastanesi Yardım Derneği tarafından işletildiği, elde edilen gelirin hastane yönetimiyle ilgisi olmadığı kaydedildi.

Cevapta, güvenlik görevlilerinin engelli vatandaşlara yardımcı olduğu, engelli otoparkının dolu olduğu zamanlarda personel otoparkı ve ihtiyaca göre hastane bahçesindeki özel araçlara ayrılan yerin kullandırıldığı ve mağduriyete sebebiyet verilmediği belirtildi.

Anadolu Ajansı
(*)
(*)
Yorumunuz: (*)