• Yazı Boyutu:
  • A+
  • A-

Engelli öğrenciler yararına kermes tertiplendi

Tarih: 11 Ara 2014
(51). kez Okundu
Engelli öğrenciler yararına kermes tertiplendi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde FİZYOTEM Özel Eğitim Merkezi öğrenci velileri tarafından kurulan Özel Çocukları ve Ailelerini Koruma Derneği tarafından engelli öğrenciler için kermes düzenlendi.

Ereğli Abdi İpekçi Sergi Salonu’nda gerçekleştirilen sergi de öğrencilerin kendi el işleri ve aileler tarafından yapılan yiyecekler satışa sunuldu. Kermes ile ilgili olarak açıklamada bulunan FİZYOTEM özel eğitim merkezi sınıf öğretmeni Mükerrem Bahadır, amaçlarının engelli bireylerin de var olduğunu hissettirmek ve onları anlamayan kişilere engellileri anlatmak olduğunu söyledi.
seks izle
Bahadır, “Özel çocukları ve ailelerini koruma derneği FİZYOTEM velilerinden oluşmuş bir dernektir. Dernek üyelerimizin amacı çocuklarıma kermesten elde edilen gelir ile yılbaşı eğlence programı düzenlemektir. Onlara sunulacak olan hediyeleri de buradan elde edeceğimiz gelir ile sağlamaya çalışacağız. Amacımız Ereğli’ye sesimizi duyurmak. Engelli bireylerin de var olduğunu hissettirmek ya da anlamak istemeyen kişilere anlatmak diyelim. Eğer olanak verilirse bu çocukların çok güzel işler başarabileceğine bizler inanıyoruz. Onlara bu imkanı vermek için de elimizden gelen çalışmayı yapıyoruz.” dedi.
(*)
(*)
Yorumunuz: (*)