• Yazı Boyutu:
  • A+
  • A-

Engelli öğrencilere karneleri evlerinde verildi

Tarih: 22 Oca 2016
(11). kez Okundu
Engelli öğrencilere karneleri evlerinde verildi

İlkadım Kaymakamı Turan Atlamaz, ilçede engelleri nedeniyle okula gidemeyen ve evlerinde eğitim gören öğrencileri İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Çetinkaya ile birlikte evlerinde ziyaret etti.

Atlmaz, bedensel ve zihinsel engeli 1’inci sınıf öğrencileri 11 yaşındaki Kadir Ünal, 7 yaşındaki Muhammet Emin Aydın ile 3’üncü sınıf öğrencisi 11 yaşında Nur Banu Aydın ve 4’üncü sınıf öğrencisi 11 yaşındaki Nursena Kılıç’a karne ve hediye verdi. Diğer öğrencilere ise öğretmenleri karnelerini teslim etti.

Kaymakam Atlamaz, engelli ve sürekli hastalığı bulunan çocukların eğitim olanağından yararlanmaları için evde eğitim hizmeti verildiğini söyledi.

İlçede çeşitli engellere sahip 22 çocuğun evlerinde eğitim gördüğünü belirten Atlamaz, “Bu çocuklarımızın öncelikle hijyenik olarak kendi kendilerine yeterli olmalarını sağlamak istiyoruz. Evdeki eğitimde belirli bir seviye ulaşan öğrencilerimizi okullara alıyoruz. Çünkü belirli bir aşamaya geldikten sonra arkadaş grubu içinde olmaları bir nevi doğal rehabilitasyon imkanı sağlıyor” dedi.
(*)
(*)
Yorumunuz: (*)