• Yazı Boyutu:
  • A+
  • A-

Engelli sporcuya Başkan Karalar’dan akülü sandalye

Tarih: 29 Oca 2016
(9). kez Okundu
Engelli sporcuya Başkan Karalar’dan akülü sandalye

SEYHAN Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın talimatı ile Brezilya’da yapılacak Rio 2016 Olimpiyatları’na yüzme branşında katılacak bedensel engelli sporcuya akülü sandalye hediye edildi.

Bedensel engelli yüzme sporcusu Beytullah Yılmaz, olimpiyat öncesinde Hırvatistan’da gerçekleştirilen Seviye Tespit Yarışması dönüşünde Adana Şakirpaşa Havalimanı’nda Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın sürpriz hediyesi ile karşılandı. Seyhan Belediyesi Başkan Yardımcısı Türkan Eşli, milli sporcu Yılmaz’ı havalimanında ailesi, mensubu olduğu Son Nokta Engelliler Derneği Başkan ve yöneticileriyle birlikte karşıladı.

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın milli sporcuya hazırladığı ’akülü sandalye’ hediyesini teslim eden Başkan Yardımcısı Eşli, “Genç kardeşimizin engel tanımadan elde ettiği sportif başarıları yakından takip ediyoruz. Son olarak ülkemizi Brezilya’da gerçekleştirilecek olimpiyat oyunlarında temsil edeceğini öğrenince kendisine küçük bir sürpriz yapmak istedik. Belediye Başkanımız Zeydan Karalar’ın selamını ve bu hediyeyi başarılarının devamını dileyerek takdim ediyoruz” dedi.

Üç ay önce Adana’da kurulan Son Nokta Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü kadrosunda çalışmalarını sürdüren Beytullah Akyıldız, Belediye Başkanı Karalar’ın kendisine gönderdiği hediyeden duyduğu mutluluğu dile getirirken, “Sayın Belediye Başkanımız Zeydan Karalar’a çok teşekkür ediyorum. Bedensel engelli sporcuların başarılarının takdir edildiğini görmek beni duygulandırdı. Bu teşvikle ülkemi temsil edeceğim olimpiyatlarda daha yüksek dereceler elde etmeye çalışacağım” diye konuştu.
(*)
(*)
Yorumunuz: (*)