• Yazı Boyutu:
  • A+
  • A-

Engelliler köyünde büyük coşku

Tarih: 14 May 2018
(8). kez Okundu
Engelliler köyünde büyük coşku

AYDIN’ın Kuşadası ilçesindeki Erdoğan Öven Engelliler Köyü’nde bu yıl 9’uncusu düzenlenen engelliler bahar şenliği coşkusu yaşandı.

Gönüllülerin destekleriyle 50’ye yakın engelliye ev sahipliği yapan Erdoğan Öven Engelliler Köyü’nde, 9. Engelliler Bahar Şenliği yapıldı. Kuşadası Belediye Başkanı CHP’li Özer Kayalı’nın da katıldığı şenlikte, köyde eğitim gören engellilerce zumba gösterisi sunuldu. Büyük alkış alan gösteriden sonra halk oyunları gösterileri sergilendi. Engelliler için organize edilen çeşitli oyunlar da sahnelendi. Engellilerin yıl boyunca ürettikleri takı, el işleri, hediyelikler satışa sunuldu.

Şenliğin açılışında konuşan Engelliler Derneği Başkanı Canan Güler, en büyük engelin sevgisizlik olduğunu belirterek, “Engelleri gönüllülerin ve destek verenlerin katkısıyla aşıyor, köyümüzü sürekli geliştiriyoruz. Bu derneğe gönül vererek engelli çocuklarımıza katkıda bulunan değerli arkadaşlarımla gurur duyuyorum” dedi.

Erdoğan Öven Engelliler Köyünde, el becerileri, spor, müzik, kültür sanat ve daha birçok konuda faaliyet gösteren 20’yi aşkın gönüllü görev üstleniyor. Köyde 50’ye yakın engelliye, hayat pratikleri öğretiliyor. Türkiye’de kendi kendine yeten tek engelli örgütlenmesi olma özelliğini taşıyor. Köyde ücret alan tek kişi ise bekçi. Her yıl köyde düzenlenen bahar şenlikleri ile engellilerin sosyalleşmesine katkıda bulunuluyor.
(*)
(*)
Yorumunuz: (*)