• Yazı Boyutu:
  • A+
  • A-

Engelliler yürüyüşünde yoldaki engellere takıldılar

Tarih: 03 Ara 2014
(170). kez Okundu
Engelliler yürüyüşünde yoldaki engellere takıldılar

Engelliler, Beşiktaş Belediyesi’nin düzenlediği, ‘Engelsiz Beşiktaş’ için yürüyüş etkinliğinde bir araya geldi. Beşiktaş Meydan’dan Fulya’daki Dünya Barış Parkı’na yürüyen engelliler, yoldaki lagar kapaklarına ve su kanallarına takıldı. Engellilerle birlikte yürüyen Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, mevcut yapılardan dolayı engelliler için büyük adımlar atmanın kolay olmadığını söyledi.
ensest porno
Beşiktaş Belediyesi, Dünya Engelliler Günü etkinlikleri kapsamında, ‘Engelsiz Beşiktaş’ için yürüyüş düzenledi. Beşiktaş Meydanı’nda toplanan engelliler, Ihlamurdere Caddesi’nden Fulya Dünya Barış Parkı’na yürüdü. Cadde üstündeki kaldırım, su kanalı ve lagar kapaklarına takılan engelliler zor anlar yaşadı. İSPARK’ta engelliler için ayrılan park yerlerine park etmiş araçlara uyarı kartı bırakan Hazinedar, “Önümüzdeki süreç İstanbul’da hem otopark meselesinin hem de engellilere dair zaten sorunlu olan otopark sorunumuzu daha da büyüten engelli parklarına dair tecavüzler. Bizler de bugün, hem arkadaşlarımız yasal işlem yapıyorlar hem de onlara küçük bir uyarı bırakıyoruz.” dedi.

Engelliler için yapılan yürüyüşte çekilen zorlukları gören Hazinedar, şöyle devam etti: “Fiziki imkanlarını gördük, yaşadık. Normal insanın bile yürümekte zorlandığı kötü mirası taşıyoruz. Bunu çok daha iyi bir noktaya taşımak kolay değil. Beşiktaş’ta bile çok büyük adımlar atmamız kolay olmayacak. Bu mevcut yapı stokunu, yolları, kaldırımları toptan değiştirmek kolay olmayacak. Söz veriyorum, Ihlamurdere, Şair Nedim, Nusretiye caddelerinde kaldırımlar yaptık. Onların tamamında engellilerin yaşamını kolaylaştıracak şekilde önlem aldık. Yokuş olan şehirlerde yaşam zordur. O hattı olabildiğince düzgün hale getirdik. Önümüzdeki günlerde bittiğinde birçok açıdan arabalarınızla yürüyebilmek için kolaylaştırabilecek birçok fonksiyonu da gerçekleştireceğiz. Şair Nedim ve Nusteriye hattı engelli kardeşlerimiz için yürüyüş ve özellikle kullanım imkanı sunacak.”
(*)
(*)
Yorumunuz: (*)