• Yazı Boyutu:
  • A+
  • A-

Engellilerin, ‘Yüzüncü Yıl Seferberlik Çağrısı, Büyük Yürüyüş Projesi’

Tarih: 09 Eki 2014
(69). kez Okundu
Engellilerin, ‘Yüzüncü Yıl Seferberlik Çağrısı, Büyük Yürüyüş Projesi’

Gelibolu Yarımadası’ndan aldıkları toprak ile Türk bayrağını Ankara’ya götüren 10 engelli yürüyüşleri kapsamında Lapseki’ye ulaştı.

oral porno
Türkiye Görme Engelliler Derneğince Çanakkale Savaşları’nın 100. yılı dolayısıyla hazırlanan “Yüzüncü Yıl Seferberlik Çağrısı, Büyük Yürüyüş Projesi” kapsamında, Gelibolu Yarımadası’ndan aldıkları toprak ile Türk bayrağını Ankara’ya götüren 10 engelli yürüyüşleri kapsamında Lapseki ilçesine ulaştı.

Çeşitli etnik kökenlere sahip, 4 engel grubuna mensup 10 kişiyi ilçeye girişlerinde Kaymakam İsmail Ayhan Tavlı, Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, İlçe Emniyet Müdürü Murat Duran ile Hüseyin Akif Terzioğlu Anadolu Lisesi öğrencileri karşıladı.

Kaymakam Tavlı, bugün hep birlikte kutlu bir yürüyüşün başlangıcını yaptıklarını belirterek, “Çok anlamlı yürüyüşü organize eden, destek veren ve katılan herkesi kutluyorum. Bu yürüyüşün belirli bir anlamı var. Hedefine ulaşabileceğinin kanaatindeyim” dedi.

Yürüyüşte yer alan Türkiye Görme Engelliler Derneği Çanakkale Şubesi Başkanı İbrahim Batdal ise ülkenin ön sözünün yazıldığı topraklardan, tüm Türkiye’yi 2015’deki Çanakkale Savaşları’nın 100. yılını kutlamak üzere kente davet etmenin ve ilk fişeği ateşlemenin gururunu yaşadıklarını dile getirdi. Batdal, şöyle konuştu:

“57. Alay Şehitliği’nden aldığımız toprağı ve Türk bayrağını Cumhurbaşkanımız ile Başbakanımıza emanet edeceğiz. Bu sıradan bir emanet olmayacak. Bu kardeşliğin, milli beraberliğin, tek bayrak altında 72 milletin, barış içinde yaşadığının dünyaya ciddi bir mesajı olacaktır. Bu mesajı vermekten arkadaşlarım ve ben son derece heyecanlıyız. Bu bayrağı ve toprağı yürüyüş boyunca gururla taşıyacağız. Bu proje, bu ülkede hep birlikte barış içinde yaşamayı bilenlerindir. Dolayısıyla biz burada 10 kişi olarak yürümüyoruz. 76 milyonun gücünü arkamıza alıp, 6 milyar kişiye bu insanların duygularını ifade etmek için yola çıkıyoruz.”

Toprak ile Türk bayrağı, 8 gün yürüyüş yapılıp, Biga, Bandırma, Bursa, İnegöl, Bozüyük, Eskişehir ve Polatlı güzergahlarından Ankara’ya ulaştıracak.

Anadolu Ajansı
(*)
(*)
Yorumunuz: (*)