• Yazı Boyutu:
  • A+
  • A-

Görme engelli öğrenciler projelerini sergiledi

Tarih: 26 May 2016
(16). kez Okundu
Görme engelli öğrenciler projelerini sergiledi

Görme engelliler için oluşturulan “4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı”nda öğrenciler engellilerin günlük hayatını kolaylaştıran projelerini tanıttı.

GAP Görme Engelliler İlkokulunda düzenlenen fuarda, öğrencilerin günlük hayatı ve eğitim hayatını kolaylaştıran 36 proje sergilendi.

Görme engelli öğrencilerin günlük yaşamlarında kullandıkları kıyafetleri ayırt etmelerini sağlayan tablolar, ev aletlerini kolayca tanımalarını sağlayan prototipler, Türkiye’deki bölgeleri tanıyabilmeleri için her yöreye ait ürünlerin yapıştırıldığı haritalardan matematik öğrenmelerini kolaylaştıran aletlere kadar birçok projenin sergilendiği fuar ziyaretçilerden de büyük ilgi gördü.

GAP Görme Engelliler İlkokulu Müdürü Cengiz Temiz yaptığı açıklamada, TÜBİTAK destekli 4006 Bilim Fuarı’nda görme engelli çocukların günlük yaşamsal becerilerini kolaylaştırmak adına projeler sunduklarını söyledi.

Gaziantep’teki özel eğitim okulları arasında ilk defa bilim fuarı yapıldığına dikkat çeken Temiz, “Gaziantep’te engelliler için eğitim veren 12 okul var. Bilim Fuarı ilk defa bizim okulumuzda yapılıyor. Ayrıca Türkiye görme engelliler okulları arasında da ilk Bilim Fuarı’nı okulumuzda yapıyoruz. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Temiz, ayrıca öğrenci velilerinin kermesler düzenleyerek fuara katkı verdiklerini söyledi.
(*)
(*)
Yorumunuz: (*)