• Yazı Boyutu:
  • A+
  • A-

İki ayağını kaybetmesine rağmen yaşama sıkı sıkı sarıldı

Tarih: 18 Tem 2017
(6). kez Okundu
İki ayağını kaybetmesine rağmen yaşama sıkı sıkı sarıldı

AFYONKARAHİSAR’ın Kızılören İlçesi’nde 3 çocuk babası 48 yaşındaki Salih Topak’ın 3 yıl içerisinde 2 ayağı kesildi. Buna rağmen hayata küsmeyen Salih Topak, engelli maaşı yetmediği için patatesli ekmek satarak ailesini geçindirip çocuklarını okutuyor. Salih Topak engellilere, “Hiçbir zaman hayata küsmeyin. Hayatla barışık olun” diye seslendi.
Kızılören’de oturan evli ve 1’i üniversite, diğerleri lise öğrencisi 2 kız, 1 erkek çocuk babası Salih Topak, 1999 yılında Eskişehir’de muavin olarak çalıştığı yolcu otobüsünün altında kalarak felç oldu. Ankara’da 107 gün tedavi gören Salih Topak, koltuk değneği kullanmaya başladı. Egzersizle koltuk değneklerinden kurtulan Salih Topak, 2013 yılında bacağındaki damar daralması nedeniyle tedaviye alındı. Sol bacağı diz altından kesilen Topak’a protez takıldı.
HAYIRSEVERLER AKÜLÜ ARAÇ ALDI
Malulen emekli edilip maaş bağlanan Topak, ailesinin geçimini bu şekilde sağlamaya çalıştı. Topak, eşi tiroid kanseri olunca tedavi masraflarını karşılamak için sokakta ekmek satmaya başladı. 2016 ekim ayında Salih Topak’ın sağ ayağında da yara oluştu. Yara büyüyünce Salih Topak, Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi’ne tedavi için gitti. Burada 80 günlük tedavi sonrası Salih Topak’ın sağ bacağı da aynı rahatsızlıktan diz altından kesildi. Salih Topak diğer ayağının kesilmesi sonrası ekmek satışına bir müddet ara vermek zorunda kaldı. Daha sonra Topak, hayırseverler tarafından alınan akülü engelli aracıyla ekmek satışına tekrar başladı. İlçedeki bir fırından 3 liraya aldığı yöreye özgü patatesli ekmekleri bir markete ve telefonla siparişi verenlere götüren Topak, 3 lira 50 kuruşa satarak geçimini sağlamaya çalışıyor.
‘HAYATLA BARIŞIK OLUN’
Hayata hiçbir zaman küsmediğini belirten Salih Topak, engellilere de “Hiçbir zaman hayata küsmeyin. Hayatla barışık olun. Kendinizi sağlam insandan daha sağlam görün. Her zaman söylerim, bir umuttur yaşamak” diye konuştu.
Kızılören Kaymakamı Adem Can ile Kızılören Belediye Başkanı MHP’li Ali Erol da, Salip Topak’ı her zaman takdir ettiklerini söyledi.
(*)
(*)
Yorumunuz: (*)