• Yazı Boyutu:
  • A+
  • A-

İşitme Engelliler Dünya Hentbol Şampiyonası başlıyor

Tarih: 07 Haz 2014
(76). kez Okundu
İşitme Engelliler Dünya Hentbol Şampiyonası başlıyor

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Türkiye’nin 2005 yılından bu yana başarıyla sürdürdüğü uluslararası spor organizasyonlarına ev sahipliği geleneğinin sürdüğünü söyledi. Bakan Kılıç, “Samsun’da düzenlenecek İşitme Engelliler Dünya Hentbol Şampiyonası ile bu güzelliklerin devam etmesi bizleri mutlu ediyor.” dedi.

Samsun’da 6 ülkenin katılımıyla 9 – 14 Haziran 2014 tarihlerinde ilk kez yapılacak olan 1. İşitme Engelliler Dünya Hentbol Şampiyonası için geri sayım başladı. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç yaptığı açıklamada, şampiyonaya katılacak ülkelerin sporcularına başarılar dileyerek, “İnşallah milli takımımızın birincilik kupasını hep birlikte kaldıracağız.” diye konuştu.

Türkiye’nin 2005 yılından bu yana başarıyla sürdürdüğü uluslararası spor organizasyonlarına ev sahipliğinin, Samsun’daki bu güzel şampiyona ile devam etmesinin kendilerini oldukça mutlu ettiğini de belirten Bakan Kılıç’ın açıklaması şöyle:

“Dünyanın farklı ülkelerinden 100’den fazla sporcuya en iyi şekilde ev sahipliği yapacağımıza inancım tam. Bu önemli organizasyonun memleketim Samsun’da olmasının ayrı bir mutluluk verdiğini de belirtmek isterim. Hemşehrilerimin, tüm misafirlerimizi el üstünde tutacağından ve Samsun’un bu şampiyonanın altından başarıyla kalkacağından eminim.

Sesleri kulakları ile değil, kalplerinin en derininde hisseden tüm sporculara başarılar dilerim. İnşallah milli takımımızın da birincilik kupasını hep birlikte kaldıracağız. Ülkemiz, bu tür organizasyonlara ev sahipliği yaparak ve buralarda kazandığı spor deneyimlerini tabana yayarak, gelecek yılların temelini en sağlam şekilde atmaktadır. Başta Samsunlu hemşehrilerim olmak üzere tüm sporseverleri salonları doldurmaya davet ediyorum.”

ŞAMPİYONAYA 6 ÜLKEDEN 110 SPORCU KATILIYOR

Samsun Atatürk Spor Salonu’nda yapılacak olan şampiyonaya Türkiye, Hırvatistan, Danimarka, Brezilya, Sırbistan ve Rusya’dan yaklaşık 110 sporcunun katılması bekleniyor.

Yarın saat 21.00’de Grand Amisos Otel’de kura çekimi yapılarak grupların belli olacağı şampiyonada ilk maç 9 Haziran Pazartesi günü saat 10.00’da başlayacak. Aynı gün saat 13.30’da turnuvanın açılış seremonisi gerçekleştirilecek.

İşitme Engelliler Dünya Hentbol Şampiyonası’nda milli takım kadrosunda 18 sporcu yer alacak. Kadroda yer alan sporcular şöyle:

Serkan Oral, Onur Türkoğlu, Mehmet Ünsal, Taşkın Kızılkaya, Murat Atak, Emre Özçelik, Mustafa Özbay, T. Onur Kayıhan, Ali Rıfat Şahin, Ali İsmet Öner, Remzi Sönmez, Tugay Gündoğdu, Hamza Alkoyun, Cem Denli, Atilla Zaman, İlker Kurtulmuş, Adnan Diri, Ahmet Gözel.
(*)
(*)
Yorumunuz: (*)