• Yazı Boyutu:
  • A+
  • A-

İşitme Engelliler milli takımları dünya şampiyonasına hazırlanıyor

Tarih: 15 Nis 2016
(15). kez Okundu
İşitme Engelliler milli takımları dünya şampiyonasına hazırlanıyor

Türkiye Futbol Federasyonu’nun ‘Türkiye Futbol Oynuyor’ projesi kapsamında destek verdiği İşitme Engelliler Erkek Milli Futbol Takımı 19 Haziran – 2 Temmuz 2016 tarihleri arasında İtalya’da düzenlenecek olan dünya şampiyonası öncesinde çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

Mart ayında Ankara’da düzenlenen ilk kampın ardından, 28 sporcunun yer alacağı ikinci kamp çalışmaları 18 Nisan’da Antalya Manavgat Kamelya Collection Otel’de başlayacak. Mayıs ve Haziran aylarında üçüncü ve dördüncü kamplarını gerçekleştirecek milli takım, dünya şampiyonası için İtalya’ya hareket edecek.

KADINLAR 8 NİSAN’DA KAMPA GİRDİ

Aynı şekilde İşitme Engelliler Kadın Milli Futbol Takımı da 8 Nisan 2016 tarihinde Antalya Manavgat’ta yer alan Kamelya Collection Otel’de kampa girdi.

21 sporcunun bulunduğu kamp kadrosunda 4 antrenör yer alıyor. Çalışmalarını burada sürdürecek olan Bayan Milli Takımı 18 Nisan’da kampı tamamlayacak. Sonrasında mayıs ve haziran aylarında muhtelif yerlerde 2 ayrı kampın ardından, 19 Haziran’da İtalya’da başlayacak olan dünya şampiyonası öncesinde son hazırlıklarını tamamlamış olacak.
(*)
(*)
Yorumunuz: (*)