• Yazı Boyutu:
  • A+
  • A-

Isparta’da engelsiz diş sağlığı projesi

Tarih: 22 Oca 2018
(11). kez Okundu
Isparta’da engelsiz diş sağlığı projesi

SÜLEYMAN Demirel Üniversitesi (SDÜ) Diş Hekimliği Fakültesi, bedensel ve zihinsel engelli bireylerin ağız ve diş sağlığı problemlerinin tedavi sürecini kolaylaştıracak ‘Engelli Hastalar İçin Engelsiz Ağız ve Diş Sağlığı’ projesini hayata geçirecek.

SDÜ bünyesinde oluşturulacak Engelsiz Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Kalkınma Bakanlığı’nın yatırım programına alındı. Tedavi sırasında farklı fiziksel şartlara ihtiyaç duyan engelli bireylerin ağız ve diş sağlığı problemlerini kısa sürede çözüme kavuşturması beklenen merkezin bu yıl içerinde yapımına başlanması, 2 yıl içerisinde de tamamlanması planlanıyor.

Yaklaşık 2600 metrekarelik bir alana 10 ünite şeklinde inşa edilecek SDÜ Engelsiz Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde ayakta tedavi hizmetinin yanı sıra 6 ünitelik lokal ameliyathane ünitesi, radyoloji ve biyokimya laboratuvarı, çoğunluğu tek kişilik odalar olmak üzere 22 yatak kapasitesi, 3 genel ameliyathanesiyle ileri cerrahi tedaviler dahil zihinsel ve fiziksel engelli bireylerin tüm tedavi gereksinimleri karşılanacak.
(*)
(*)
Yorumunuz: (*)