• Yazı Boyutu:
  • A+
  • A-

KPSS ÖABT sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Öğretmenlik Alan Bilgisi sonuç tarihi

Tarih: 27 Tem 2017
(3). kez Okundu
KPSS ÖABT sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Öğretmenlik Alan Bilgisi sonuç tarihi

KPSS sınavları içerisinde değerlendirilen ÖABT (Öğretmenlik Alan Bilgisi) sınavı 16 Temmuz 2017 tarihinde gerçekleşti. Sınavda çıkan sorular ve cevap anahtarı ise kısa süre içerisinde ÖSYM üzerinden erişime açıldı. Tahmini netlerini hesap eden öğretmen adayları şimdi büyük bir heyecanla sonuçlara odaklandı. Peki ÖABT sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

ÖABT 2017 (Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi) sınav sonuçları için heyecan dorukta! Öğretmen adayları, 16 Temmuz 2017 tarihinde yapılan sınavın ardından bir sonraki aşama olan AÖBT sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihe odaklandı. Beklenilen açıklama ise ÖSYM’nin duyurular sayfasından geldi. Sınav öncesi ve sonrası sürece ilişkin bilgilendirmeleri resmi sayfası üzerinden yapan ÖSYM’nin 2017 sınav takvimine göre KPSS ÖABT sonuçları 4 Ağustos 2017 tarihinde açıklanacak.

AÖBT SONUÇLARININ DUYURULMASI

2017- Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (2017- ÖABT)’nin sonuçları ÖSYM’nin sonuc.osym.gov.tr adresi üzerinden açıklanacak. Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

ÖSYM’nin ‘2017- ÖABT: Temel Soru Kitapçıklarının ve Cevap Anahtarının Yayımlanması’ başlık duyurusu

‘Sınava başvuran adaylar, 10 gün süreyle ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile soruların tamamına erişebileceklerdir. Sorular, Temel Soru Kitapçığı dizilimindedir.

2017- ÖABT Temel Soru Kitapçıkları ile Cevap Anahtarı (%10) aşağıdaki bağlantıdan erişime açılmıştır. Merkezimiz tarafından yapılan sınavlarda okuyucu yardımı alan görme engelli adaylara; şekil, grafik, tablo, resim gibi görsel verilerin yer aldığı sorular ile karmaşık ifade içeren sorular sorulmamaktadır.
2017-Öğretmenlik Alan BilgisiTesti (2017-ÖABT) Sınavında, sorulmayan sorular (% 10) Testlere göre aşağıda verilmiştir.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği Testi: 7.Soru
Matematik (Lise) Öğretmenliğ Testi: 28. ve 35. Sorular
Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji Öğretmenliği Testi; 4. ve 19. Soru
(*)
(*)
Yorumunuz: (*)