• Yazı Boyutu:
  • A+
  • A-

Proteze haciz ayıbı bu haberle sona erdi

Tarih: 16 May 2016
(6). kez Okundu
Proteze haciz ayıbı bu haberle sona erdi

Beşinci kattan düşmesi sonucu felç olan bacağına takılan protezin bedelini ödeyemeyince zor durumda kalan Hande Toprak’a, Egeli Sabah’ın konuyu kamuoyuna duyurmasının ardından peş peşe destek yağdı
Protezi bacağına haciz işlemi uygulandığının Egeli Sabah tarafından duyurulmasının ardından Hande Toprak için parekete geçildi ve maddi sıkıntı yaşayan Toprak ailesine yardım eli uzatıldı. Aileye sahip çıkan Menemen Kaymakamlığı, Hande Toprak’ın annesine evde bakım maaşı bağlanabilmesi için gerekli işlemleri başlattı. Engelli maaşı da bağlanacak olan Toprak, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Ağrı Kliniği’ne tedavi için yattı. Toprak’a ameliyatla ağrı pili takılacak ve talihsiz kadın tedavisinin ardından ağrı kesici ilaç kullanmaktan kurtulacak. Bir işadamının ev sözü de verdiği aileye hayırsever vatandaşlardan da yardım yağdı. Yeni protezi için ayak ölçüsü alınan Toprak’a akülü tekerlekli sandalye hediye edilecek.

BORÇLARINI KAPATTILAR
Egeli Sabah sayesinde kısa sürede hayatlarının değiştiğini söyleyen Hande Toprak, “Egeli Sabah’a çok teşekkür ederim. Bana ve oğluma bakan anneme evde bakım maaşı bağlanacak. Ayrıca bana da engelli maaşı verilecek. 20’ye yakın vatandaş da yardım etmek istediklerini söyleyerek bize ulaştılar. Protezim için ayak ölçüm alındı. Yeni bir protez gelecek. Ayrıca bir hayırsever akülü tekerlekli sandalye alacağı sözünü verdi. Bize ulaşan maddi yardımlarla biriken ev kiralarımızı ve faturalarımızı ödedik. Kredi kartı borcumuzu kapattık. Oğlum Yusuf için bir hayırsever de yatak getirdi. Oğlum bu yatağı çok sevdi” dedi. İzmir Karşıyaka’da üç yıl önce, 5. kattaki evlerinin camını silerken ayağı kayınca dengesini kaybeden Hande Toprak park halindeki otomobilin üzerine düştü. Kocası, Mehmet Ali Toprak, kalp masajı ve sunni teneffüsle eşini hayata döndürdü. Omuriliğine 8 vida takılan talihsiz kadının sol bacağı felç oldu. 2.5 aylık hamile olduğunu hastanede öğrenen Toprak, ev kirasını ödeyemeyince annesinin yaşadığı Menemen taşındı. Hande Toprak, 14 Şubat Sevgililer Günü’nde Yusuf ismini verdiği erkek bebek dünyaya getirdi. Yüzde 91 engelli raporu bulunan Hande Toprak, ekonomik sıkıntılar nedeniyle sol bacağına taktığı ve evin içinde yürümesini sağlayan protez ayağın taksitlerini ödeyemedi. Bin 250 liralık protez ayak firma tarafından haciz edildi. Egeli Sabah’ın konuya ilişkin haberi ailenin sıkıntılarının büyük oranda sona erdiren gelişmelerin önünü açtı.
(*)
(*)
Yorumunuz: (*)