• Yazı Boyutu:
  • A+
  • A-

Sağlıklı kişilere para karşılığı engelli raporu aldıran çete çökertildi

Tarih: 11 Nis 2016
(19). kez Okundu
Sağlıklı kişilere para karşılığı engelli raporu aldıran çete çökertildi

Kayseri’de sahte belgelerle sağlıklı kişilere engelli raporu alarak onlara emekli maaşı bağlanmasını sağlayan çete çökertildi. Kendileri de aynı yolla emekli olarak maaş aldıkları tespit edilen 4 şüpheli, adliyeye sevk edildi.

Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Yan Kesicilik ve Dolandırıcılık Büro amirliği ekipleri, para karşılığında sahte belgelerle sağlıklı kişilere engelli raporu alan çeteye yönelik operasyon düzenledi. Önceden belirlenen kişilerin adreslerine yönelik gerçekleştirilen operasyonda 46 yaşındaki B. H. 45 yaşındaki M. K., 48 yaşındaki H.Ç. ile 43 yaşındaki O.V. gözaltına alındı. Şahısların ev ve üzerlerinde yapılan aramada başka şahıslar adına düzenlenmiş sağlık raporları ve belgeler ele geçirildi. B.H.’nin üzerinde ise 56 bin 400 lira para yakalandı. Ayrıca şüphelilerin sahte belgelerle emekli oldukları ve devletten maaş aldıkları belirlendi.

Gözaltına alınan 4 kişi emniyetteki sorgularının ardından Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi adli tabiplikte sağlık kontrolünden geçirildi. Şüpheliler daha sonra adliyeye sevk edildi.

İŞ VAADİYLE DOLANDIRICILIK YAPAN ŞAHIS YAKALANDI

Asayiş Şube Müdürlüğü Yan Kesicilik ve Dolandırıcılık Büro amirliği ekiplerinin düzenlediği ikinci operasyonda da, kendisini önemli bir kamu kurumunun yöneticisi olarak tanıtan ve iş vaadiyle şahıslardan para almak suretiyle dolandırıcılık yaptığı belirlenen O. Y. (28) gözaltına alındı. Şüphelinin 24 yaşındaki S. D. ve 31 yaşındaki T. K.’dan bu maksatla 4 bin 500 lira para aldığı belirlendi.

Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi adli tabiplikte sağlık kontrolünden geçirilen şüpheli O.Y., adliyeye sevk edildi.
(*)
(*)
Yorumunuz: (*)