• Yazı Boyutu:
  • A+
  • A-

Selen sınıfta yalnız kaldı

Tarih: 01 Kas 2014
(75). kez Okundu
Selen sınıfta yalnız kaldı

Engeli nedeniyle okuldan uzaklaştırmak istenilen Selen’e okulu ve sınıf öğretmeni sahip çıkarken veliler utanç verici bir eyleme imza atarak dün çocuklarını okula göndermedi.

Antalya’da yüzde 30 bedensel engeli bulunan ve özel eğitim verilmesi gereken Piri Reis İlkokulu 2’nci sınıf öğrenci Selen Sargın ile ilgili sorun yeni bir boyut kazandı. SABAH Akdeniz’in konuyu gündeme taşımasından sonra toplumun büyük bir kesiminden tepki çeken olay sonrası okul yönetimi ve sınıf öğretmeni Selen’e özen gösterdi, arka sıralarda oturan çocuk ön sıraya oturtuldu. Bu olumlu gelişmeye karşı diğer öğrenci velileri olaya özenle yaklaşmak yerine çocuklarını okula göndermeme eylemine başladı. Duyarsız toplum örneğinin ortaya konulduğu okulda küçük Selen yalnızlığa itildi.
mobil porno
OKUL İLGİ GÖSTERDİ

SABAH Akdeniz’de dün ‘Selen’e göre eğitim şart’ başlığı ile yayınlanan haberin ardından küçük Selen’in en ön sıraya alındığını belirten baba Cevat Sargın ise, “Kızımın eğitimi artık yakından takip ediliyor ve gerekli ilgi gösteriliyor. Keşke bunlar daha önce olsaydı. Selen çok çabuk tepki verebilen bir çocuk. Kendisine gösterilen ilgiyi fark edince onun da azmi arttı” dedi.

SINIFTA YALNIZ KALDI
Yaşanan olumlu gelişmelere rağmen diğer öğrenci velilerinin davranışlarında bir değişiklik olmadığını aktaran Baba Sargın, “Diğer öğrenci velileri durumu protesto ettikleri için çocuklarını okula göndermediler. Selen şu an sınıfta yalnız. Selen’i okuldan alıncaya kadar diğer veliler çocuklarını okula göndermeme kararı almışlar. Sınıfta şu an yalnızca Selen ve öğretmeni var” ifadelerini kullandı.

KONU TAKİP ALTINDA
Yaşanan gelişmeleri değerlendiren Antalya İl Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay, Selen Sargın olayı ile ilgili ilk kez konuştu. SABAH Akdeniz’in sorularına cevap veren İl Milli Eğitim Müdürü Gülay, “Arkadaşlarımız konu üzerinde çalışıyorlar. Hem Rehberlik Araştırma Merkezi (RAM) uzmanları hem de müfettişlerimiz konuyu inceliyorlar. Onların hazırlayacakları raporlara göre hareket edeceğiz. Hiçbir konu çözümsüz değildir. Bütün çözümsüzlüklerin çözüm noktası eğitimdir” ifadelerini kullandı.
Selen’e her konuda sahip çıkacaklarını aktaran Gülay, “Çocuk bizim çocuğumuz, okul bizim okulumuzdur. Öğretmenimiz çocuklara sahip çıkacak ve onların sorunlarını eğitim sistemi içinde çözecektir. Böyle bir sorun okul, öğretmen, aile ve velilerin işbirliği ile çözümlenir. Şu anda Muratpaşa Kaymakamımız veliler ile görüşmelerini sürdürüyor. Mutlaka bir çözüm bulunacaktır. Ancak velilerin çocuklarını topluca okula göndermemeleri yanlıştır ve suçtur. Herkes çözümü eğitimin içinde aramalıdır” diye konuştu.
(*)
(*)
Yorumunuz: (*)