• Yazı Boyutu:
  • A+
  • A-

Türkiye’nin en kapsamlı engelsiz yaşam merkezi!

Tarih: 11 Haz 2016
(37). kez Okundu
Türkiye’nin en kapsamlı engelsiz yaşam merkezi!

Türkiye’nin en kapsamlı engelli yaşam merkezi Bağlıca’da inşa ediliyor. 5 bloktan oluşacak merkez, engelliler ve aileleri için sağlık ve rehabilitasyon, eğitim-kültür, misafirhane gibi bir çok hizmeti bir arada verecek.

Etimesgut Belediyesi’nin Bağlıca’da inşa ettiği Engelsiz Yaşam Merkezi, Türkiye’nin en kapsamlı engelli merkezi oluyor. 5 bloktan oluşacak merkez, engelliler ve aileleri için sağlık ve rehabilitasyon, eğitim-kültür, misafirhane gibi bir çok hizmeti bir arada verecek.

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, yapımı devam eden engelsiz yaşam merkezi hakkında bilgi verdi. Merkezin değerinin yaklaşık 20 milyon TL olduğunu kaydeden Demirel, “Ama engelli ve ailelerine sağlayacağı katkının değeri asla ölçülemez. Burası tamamlandığında engellilerimizin yaşamları kolaylaşacak. Engelli ailelerimiz rahat bir nefes alacak” şeklinde konuştu.

MERKEZİN ÖZELLİKLERİ

Merkezin 5 ayrı bloktan oluştuğunu ve bu blokların her birinin farklı özelliklere sahip olacağını vurgulayan Demirel, şunları söyledi:

“Merkezimizde engelliler, durumlarına göre geçici olarak burada misafir edilebilecek. Aileler, özel durumlarında engelli yakınlarını merkeze emanet edebilecek ya da çocuklarıyla birlikte bu merkezde konaklayabilecekler. Merkezde, engellilerin eğitimi için özel alanlar oluşturacağız. Engelliler ve aileleri kültürel etkinliklerini merkezimizde yapabilecek. Merkezde tiyatro, konser, seminer gibi kültürel etkinlikler için kullanılabilecek çok amaçlı salon, sergi alanları, kütüphane, yemekhane ve kafeterya alanları olacak.”
(*)
(*)
Yorumunuz: (*)