• Yazı Boyutu:
  • A+
  • A-

Windows 7 kızağa çekiliyor

Tarih: 26 Eyl 2014
(71). kez Okundu
Windows 7 kızağa çekiliyor

Windows 9 ‘u çıkartmaya hazırlanan Microsoft firması eski ama şuanda bile en çok kullanılan işletim sistemi olan Windows 7’nin fişini çekeceğinin sinyalini verdi

Yeni bilgisayarınızın Windows 7’yle yüklü gelmesini istiyorsanız şayet, gayet hızlı davranmanız gerekir. Zira Microsoft, 31 Ekim’den bu yana işletim sisteminin belirli sürümlerini desteklemeyeceğini açıkladı.
üvey porno
Microsoft, 31 Ekim’den akabinde Windows 7 Home Basic, Home Premium ve Ultimate kopyalarını PC üreticilerine göndermeyi durduracak. Windows 7 Pro’nun kesintiye uğrayacağı tarih ise daha akabinde açıklanacak.

Microsoft’un kullanıcıları Windows 8’i kullanmaya zorlayacak bu hamlesini “yumuşak” olarak değerlendirmek zor. Windows 8’in 2012’deki çıkışından beri patlama yapmadığı biliniyor. NetMarketShare’in rakamlarına göre Windows 8 ve 8.1, dünya çapında PC’lerin yüzde 13.4’ünde kullanılıyor. Windows 7 ise PC’lerin yüzde 51.2’sine girmeyi başarmış durumda.

Microsoft, 2014’ün başlarında Windows 7 için genel ( bedava ) desteği 21 Ocak 2015’te sonlandıracağını acıklamışdı . İşletim sistemi, bu tarihten bu yana 2020’ye kadar sürecek olan Uzatılmış Destek kapsamına girecek. Bu arada Microsoft’un önümüzdeki hafta San Francisco’da düzenleyeceği etkinlikte Windows 9’u göstermeye hazırlandığını hatırlatalım.

star
(*)
(*)
Yorumunuz: (*)