• Yazı Boyutu:
  • A+
  • A-

Yalova Belediyesi’nden atla terapi eğitimi

Tarih: 17 Tem 2017
(6). kez Okundu
Yalova Belediyesi’nden atla terapi eğitimi

YALOVA Belediyesi ile Türkiye Jokey Kulübü’nün iş birliğince düzenlenen atla terapi etkinliğinin ilki yapıldı. Bursa Osmangazi Hipodromu’nda yapılan programa, özel çocukları Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman uğurladı.

Bursa Osmangazi Hipodromu’nda ata binen engelli çocukların terapist eşliğinde at üstünde egzersiz yaparak vücut kaslarını geliştirip hem bedensel hem de psikolojik açıdan rahatlamaları sağlanıyor. Özellikle engelli bireylere sosyal, psikolojik ve fiziksel anlamda fayda sağladığı genel olarak kabul edilen atla terapi seansları başlamış oldu. Yalova’dan giden 7 engelli çocuk terapist eşliğinde ata binerken mutlulukları gözlerinden okunuyordu.

Yalova Belediyesi bu programı özel çocukların sağlığına bir an önce kavuşabilmeleri için haftada bir gün uygulamaya koydu. Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman aileler ve çocukları uğurlarken, “Özel çocuklarımız için düzenlemiş olduğumuz bu etkinliğin kısa zamanda fayda göstermesini diliyorum. Yalova Belediyesi olarak onlara yardımcı olacak her imkanı sağlamaya gayret göstermeye devam edeceğiz” dedi.
(*)
(*)
Yorumunuz: (*)