• Yazı Boyutu:
  • A+
  • A-

Yaşlı ve engellilere evlerinde saç bakımı

Tarih: 28 Şub 2013
(71). kez Okundu
Yaşlı ve engellilere evlerinde saç bakımı

Yüreğir Belediyesi ilçedeki yaşlı ve engellilerin saç bakımlarını evlerinde yaptırıyor. Belediye gelen talep doğrultusunda bir erkek ve bir bayan kuaförle anlaşarak, yaşlı, hasta ve engelli vatandaşların saç ve sakal bakımlarını yapıtırıyor.

 

Yaşlı ve engelli vatandaşların ailelerine destek olmak amacıyla böyle bir çalışmayı başlattıklarını belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, ‘Her zaman vatandaşımızın yanında olmaya çalışıyoruz. Engellilerimiz ve yaşlılarımız toplumumuzun en önemli birer parçalarıdır. Onları yok sayamayız. Tam tersine hayatı onlar için daha kolay ve yaşanılır kılmalıyız. Engelli ve yaşlısına sahip çıkan toplumlar gelişmiş toplumlardır. Hükümetimizin de bu yönde çok güzel çalışmaları var. Bu dönemde engellilerimiz daha rahat bir yaşantıya kavuştular. Sunulan maddi imkânlarla engelli ve yaşlılara bakan vatandaşlarımızda ekonomik olarak rahatladılar. Artık hastalarına daha özenli bakıyorlar.” dedi.

 

Birçok engellinin durumları nedeniyle kedi bakımlarını yapamadığını aktaran Çelikcan, “Bu vatandaşlarımıza yönelik olarak belediyemiz bünyesinde oluşturduğumuz bir hizmet biriminde bir bayan bir erkek kuaförü görevlendirdik. Gelen talep doğrultusunda görevlilerimiz engellilerimizin ayaklarına kadar giderek saç ve sakal bakımlarını yapıyorlar. “ diyerek bu çalışmaların devam edeceğini belirtti.

 

Evlerinde tıraş edilen yaşlılar ve engelli vatandaşlar uygulamadan oldukça memnun. Bayan kuaförlerin saç bakımını yatığı engelli Nursel Kaçar, ‘İstediğimiz zaman dışarı çıkıp bu tür ihtiyaçlarımızı gideremiyorduk. Kışın soğuktan ve yağmurdan yazın sıcaktan dışarı çıkamıyorduk, şimdi belediyemiz sayesinde bu eziyetten kurtulduk. Bu güzel hizmetlerinden dolayı Başkanımıza teşekkür ediyorum. Allah razı olsun” dedi.

 
(*)
(*)
Yorumunuz: (*)